Recent News

Salı, Kasım 29, 2011

Mailman "Mesajın gideceği yer örtülü "

 
Selamlar,

Mailman yöneticilerinin karşılaştığı bir problemin Türkçe cevabını bulamadığım için bu blog yazısını yazmaya karar verdim. Belki birilerinin işine yarar.

Oluşturduğum mail listesine gönderdiğim mailler her seferinde 
"Neden:  Mesajın gideceği yer örtülü"  
diyerek moderatör onayına takılmaktaydı bunun için [1] kaynağında aşağıdaki nedenler sıralanmış.Bu mesaj liste adresinin To veya CC listesinde bulunamadığı anlamına gelir.
Aşağıdaki nedenlerden birine bağlı olarak oluşturulabilir.

1) Listenin sizin düşündüğünüzden farklı bir domaini olabilir veya mesajın hedef adresi olarak kullanılmış olabilir. Bunu düzgün ayarladığınızdan emin olmak için genel liste ayarları sayfasındaki son girişe ikinci kez bakın.
Eğer siz liste yöneticisi iseniz, ve listeniz için alternatif e-mail adreslerine sahip olmak istiyorsanız( örneğin admin@example.com mail adresi admins@example.com adresini gösteriyor olabillir.) alternatif mail adreslerini liste için bir alias olarak Gizlilik seçenekleri ->Alıcı filtreleri nin altında kabul_edilen alias alanına ekleyebilirsiniz.

2)Mesaj listeye BCC edilmiş , ve direk listeye gönderilmiyor olabilir. Bunun için Gizlilik seçenekleri -> Alıcı filtreleri -> Alias İsimleri kısmına mail grubunun ismini ekleyebilirsiniz.
 
Ben ilkini yaptığımda sorunum düzeldi. Sorunsuz günler dilerim. 

0 yorum:

Yorum Gönder