Recent News

Pazar, Aralık 12, 2010

Çomak Toplantısı

       Bu sene bitirme projemiz olan ve Pardus kullanıcılarının merakla beklediği Çomak projesinin teknik konularını konuşmak ve kullanılacak teknolojileri kararlaştırıp iş bölümü yapabilmek amacıyla perşembe gecesi 12 proje arkadaşım ve hasta olmasına rağmen bizi yalnız bırakmayan Necdet Hocamız ile beraber yola çıktık.Metro Turizmin harika(!) seyahat anlayışından bahsetmeden toplantıya geçeyim.
     Cep telefonu,kamera,laptop vb. elektronik eşyalarımıza girişte veda ettikten sonra toplantı salonuna geçtik.Erkan Tekman,Gökmen Göksel ve Onur Küçük ile başlayan toplantımızın ilk oturumunda özgür yazılım ve pardus hakkında konuştuk.Öyle konuştuk dediğime bakmayın, Gökmen Göksel ve Onur Küçük bizi konuşturabilmek için bir hayli uğraştılar.
Yemeğin ardından(yaa aslında bu yemek kısmını çok çabuk geçmek istemiyorum :) ofisleri gezdik.Diğer geliştiricilerle tanışma imkanı bulduk.Meltem ,Metin ve Mete ile görüştük.Toplantının ikinci kısmında ise projede hangi dillerin kullanılacağını, nasıl iş bölümü yapmamız gerektiğini ve ne zaman bitirebileceğimiz konusunda anlaştık. Toplantı hem çok eğlenceli hem de çok bilgilendiriciydi. Onur Küçük ve Gökmen Göksel'in cesaretlendirici ve yardımsever tavırları hepimize cesaret verdi.Belirsizlikleri ortadan kaldırarak projemizi netleştirmiş olduk.


Gökmen Göksel ve Onur Küçük başta olmak üzere bütün Pardus ekibine teşekkür ederiz.0 yorum:

Yorum Gönder