Recent News

Salı, Temmuz 27, 2010

Staj Hikayem

Evet stajımı uzun uzadıya anlatma isteği duydum şu anda.Belki bunun son haftam olmasıyla bir ilişkisi vardır.Doğrudur.Olabilitesi yüksektir.Staj ayarlama işim bu sene birazcık sorunlu oldu diyebilirim.Necdet Hocamın önerisi üzerinde zeitin'e başvurdum. Final dönemindeyken beni aradılar ve görüşmeye çağırdılar.Çanakkalede olmam sebebiyle gelemiyeceğimi belirttim o yüzden vidicall (zeitinin geliştirdiği web sitesi üzerinden kameralı görüşme imkanı sunan bir yazılım) üzerinden bir görüşme önerdiler.Memnuniyetle kabul ettim.Aslına bakılırsa bu görüşme için heyecanlanmıştım.Çünkü daha önce hiç bir staj veya iş görüşmesinde bulunmamıştım.Heyecanımı yatıştırmak içinde bu görüşmenin bilgi işlemde olmasını tercih ettim. Görüşme gayet güzeldi.Zeitinden Samet Bey ile Özgür yazılım,pardus ve pisi paketleri hakkında konuştuk.Daha sonra beni okulum bittikten sonra bir ofis görüşmesine çağırdılar.
Aslında staj işimi okuldan ayrılmadan halletmek istiyordum.Ama zeitinde staj yapmayı gerçekten istediğim için görüşmeye kadar başka bir yere staj için başvurmadım.
Taksimde bir hayli yorucu bir aramadan sonra (Taksimi bilmeyenler için zeitini bulmak mükemmel derecede zor olabiliyor.) ofisi buldum.Rahat bir ofis ortamı vardı.Görüşmenin bu kadar uzun süreceğini tahmin etmemiştim.İş görüşmesi gibiydi ve açıkçası biraz ürkütücüydü.Server kurulumundan fibonacci kodu yazmaya kadar,açık kaynak kodlu yazılımlardan konsol komutlarına ve php bilgisine uzanan geniş bir yelpazede bir görüşme idi.Elimden geleni yaparak görüşmeyi bitirdim. Haftasonu haber vericeklerini söylediler.Ama haftasonu geçince umudumu yitirdim.Yeni bir yer aramaya başladım.Ve pazartesi günü İbrahim Amcamın vesilesiyle Santa Farma'nın Bilgi İşlemine görüşmeye geldim.Bu sefer hiç bir sorgu sual olmadan istediğin zaman başla dediler.Ve okulda işlemleri başlattım vs. Ve 2 gün sonra zeitinden aradılar beni.Seçildiğimi ve ne zaman başlayabileceğimi sordular.Bende umutsuzluk üzgünlük içinde bir yerde staja başladığımı ama staj başlamadan haber verdikleri taktirde birşeyler yapabileceğimi söyledim.Ve son görüşmemiz bu şekilde oldu.Sağlık olsun diyerek yeni staj ortamımı sevmeye başladım.Php öğrendim kullandım.Bu benim gibi biri için güzel bir gelişmeydi:)
Yeni arkadaşlar edindim.Can,Can,Elif,Gözde,Çiğdem.ve stjaım bitmek üzere.Güzel bir stajdı.Çalışmayı seviyorumm:)

0 yorum:

Yorum Gönder