Recent News

Salı, Temmuz 27, 2010

Metrobüs


Evet yine tabiki "huyum batsın kurusun ölsün ama", uzun zaman oldu yazmayalı.Okulları bitirdik derslerimizden geçtik.Bu senede staj yeri aramaya başladık. Bu staj hikayemi uzun uzun başka bir kayıtta anlatmak istediğim için direk konuya giriyorum.
Staj yerim metrobüs durağına göre çağlayan,resmi adrese göre şişli,Can Akçevin'e göre mecidiyeköy ve Can'ın annesine göre gayrettepede olduğundan dolayı gelmek için İbrahim amcamın olmadığı zamanlarda metrobüse binmek zorunda kalıyorum.
Bu staj sayesinde öğrendiklerim
*Metrobüste ilk durağın Avcılar son durağın Zincirlikuyu olduğunu.
*34A yazanların Edirnekapıya kadar 34T yazanların Topkapıya kadar gittiğini ve bu metrobüse dalgınlıkla bindiyseniz zorla indirildiğinizi.
*Sabahleyin nasıl metrobüste yer kapılacağını
*İtip kakmalardan nasıl zarar görülmiyeceğini.
*Metrobüse biner binmez uyumayı Çağlayan durağına gelince kendiliğinden uyanmayı.
*Dolu bir metrobüse bile binebilmeyi öğrendim.

Bence metrobüs evet çok faydalı yararlı vs. ama insanları insanlıktan çıkarmış durumda.O kadar ki ayakta 1 saat dikilen hamile bayanları ve kılı bile kıpırdamadan oturan adamları gördükten sonra böyle düşünmeye başladım.Ayakta duramadığım bir gün metrobüste bayılıcakken kimsenin gelip iyi misin diye sormadığını gördükten sonra böyle düşündüm. Bayana yer vermeyi bırakın bir bayan gördüklerinde dikkatli olmak bir yana umursamaz davranışlarda bulunanlar var Şeytan diyo git döv.Hoş çok gitmene gerek yok herkes dibinde zaten.Sonrada bana gelip metrobüs yılın icadı cart curt demesinler.Bıktım yıldım nefret ediyorum.
Benden uzak Allah'a yakın olsun.

0 yorum:

Yorum Gönder