Recent News

Salı, Temmuz 21, 2009

Staj Günlüğü 16.Gün

Bugün pardus 2009 indirmekle işe başladım.
http://mirror.comu.edu.tr de bulunan pardus yansısından pardus 2009 kararlı sürümü indirmeye başladım.Kısa bir sürede indi.Fakat bulunduğum bilgisayarda cd yazıcı yokmuş.Sonra Necdet Hocamın bilgisayarına geçerek ordan pardus 2009 cdsini elde ettim.
Ve üzerinde usb girişi bulunan makineye pardus 2009 kurmaya başladım.Hocamın yardımları sayesinde kolay bir kurulum oldu.kurulum esnasında F6ya basarak tetris oyununu da oynadım.Gayet eğlenceliydi.Ta ki pardusu açmaya çalışana kadar.
Login ekranında kullanıcı adı ve parolayı girdikten sonra tam sistem yüklenirken ekran kararıyor ve login ekranına geri dönüyor.
Bu yüzden araştırmalarım başladı ve Hocam bugzilla da hata kaydı olup olmadığına bakmamı hata kaydı yok ise hata kaydı belitrip bu hatayı çözmemi istedi.Bugzillada hata kaydı yapmakla ilgili en ufak bir fikrim bile yoktu.Bu yüzden google araştırmalarıma başladım.Öncelikle bugzilla email listesine üye oldum.Hata kaydı yaparken dikkat edilmesi gerekenleri okudum ve bi kaç hata mesajı inceleyip hatamın daha önce verilip verilmediğini araştırdıktan sonra grafik ekrandan pardusun açılmadığı şeklindeki hata kaydımı yolladım.
Öncelikle konuyla ilgili bir pardus geliştiricisine atandım.Ve cvp beklemeye başladım.
Bu arada internetten yaptığım araştırmalarla güvenli kipte oturumu açabildim.
Ama simgeler Hocamında tabiriyle "dana gibi" idi.
Bir müddet pardus 2009 u inceledim.LFS yapabilmek için bir an evvel pardus 2009 u kurmam şart.Umarım çabucak bir cevap alabilirim.

0 yorum:

Yorum Gönder